Wiejskie zebranie w Wierchomli odbyło się w niedzielę, 16 września. Musiało być w Szkole, bo obecny Burmistrz nie wsparł wykończenie budynku Remizy. Nie miał jednak wahań, żeby zaprosić na ten sam termin – właśnie w Szkole – na swoje zebranie przedwyborcze, chociaż musiał wiedzieć, że w budynku szkolnym agitacja wyborcza jest niedozwolona. Czemu jednak on miałby się tym martwić, skoro dyrekcja Szkoły w Wierchomli agitowała – jak donoszą zdziwione matki – już podczas inauguracji roku szkolnego.

Co na to Kuratorium? Bóg wie i może diabeł też.

Jak co roku, budżet sołecki udało się uchwalić jednomyślnie. Zaraz potem nastąpiła godzina czytania z kartki przez Burmistrza Janeczka zarówno niezliczonych sukcesów, jak też jeszcze bardziej imponujących planów na przyszłość. Ciekawe, że w tych planach pojawiło się bodaj wszystko to, co słyszeliśmy 4 lata temu. A więc i kanalizacja (że już zaraz), i chodnik (że naturalnie w roku 2019), i „plan powiększenia szkoły” (jakby nie było dawno wiadomo, że sal brakuje teraz, nie dopiero w przyszłości).

Oczywiście obiecał też co do joty wszystko to, o czym wspominali podczas zebrania mieszkańcy, oczarowani syrenim głosem Burmistrza. Że tu parking… już zapisuję… że tu krzaczek… naturalnie… że dziura w drodze… co? dziura? jaka dziura? a to heca! jutro jej nie będzie.

Powiedziałem głośno, co myślę o tych fantazjach. Muszę przyznać, że kilka osób (spośród czterdziestu) nie było zadowolonych. Rozumiem ich. Wolą się poić obietnicami, może składanymi im do ucha? Szkoda, że przy tym łżą jak najęci, na przykład na temat szkoły sprzed kilku lat. Albo że wcześniej (przed Janeczkiem) zbudowano tylko dwa mosty. Tak im wygodniej? A przy tym Burmistrz jest fajny, „swój chłop”, wychyli szklankę herbaty, a może mleka, nie to, co jakiś tam facecik, co za długo siedział w Warszawie i nigdy kurom jajec nie podbierał.

Jak zwykle, moim fanem został jednak Zastępca Burmistrza, który powiedział, że nie będzie się poniżał do odpowiadania mi. Ja go rozumiem. Jak tu odpowiedzieć, skoro się usłyszało bolesną prawdę? Wypadałoby się przyznać, że nic się we wsi nie działo.

Wypowiadali się też sensownie: radny powiatowy Stanisław Sułkowski, Marysia Kulig i Dariusz Chorużyk. Zacytuję radnego Sułkowskiego: „jadę przez Wierchomlę i widzę, że czas się tu zatrzymał”. Cóż, grzeczniej i krócej powiedział to samo, co ja.

Na koniec przypomnijmy, jakie jest zadłużenie Piwnicznej, w której nie widać szalonych inwestycji. Otóż na głowę mieszkańca to zadłużenie jest największe w całym powiecie. Wynosi 2 484 zł na osobę, czyli tyle, co zadłużenie w trzech gminach razem: Grybów (914 zł), Rytro (909 zł) i Łososina Dolna (764 zł). A w Grybowie oddano właśnie przepiękne liceum.

Witold Kaliński

autor i fot.: Witold Kaliński

Komentarze   

+21 #1 wier 2018-09-17 10:16
Czas się tu zatrzymał przez takich jak Pan szkoda że Pan wybiera z całości tylko wątki wyrwane z kontekstu czemu Pan nie napisze Jak mieszkańcy odnieśli się do BZDUR które Pan opowiadał ,myślę że czas Pana już się zakończył i życzę owocnego działania w KODZIE
Cytować
+18 #2 Żenada 2018-09-17 10:58
Pan Kaliński oczywiście zapomniał nadmienić, jak kulturalnie zwracał się do mieszkańców Swojej wsi - co te głupie ludzie mogą wiedzieć? Szkoda tylko że nie opisał Swoich sukcesów jak był na stołku- Nic, Nic dla ciemnoty im nic nie potrzeba. Co do agitacji w szkole- bzdura. Wiadomo Dyrekcja nie przychylna dla Pana trzeba dać temu upust.
Cytować
+20 #3 luz 2018-09-17 11:57
jeszcze raz zobaczę gembę tego Pana i przestaję wchodzić na ten portal
Cytować
+14 #4 Krystyna Kulej 2018-09-17 13:15
NASUWA SIĘ ZATEM UWAGA jak do różnych celów może być wykorzystywany budynek szkolny ...materiał ten jest w internecie... KK..." 2 kwietnia 2015 dotarło do mnie pisemne uzasadnienie wyroku kończące trwające od 2009 postępowanie sądowe o odszkodowanie za tortury w Procesie Tomasza Sokolewicza. Proces Tomasza Sokolewicza odbywał się między marcem a czerwcem 1982 roku przed Sądem Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Uczestniczyli w nim: Tomasz Sokolewicz jako główny oskarżony, któremu zarzucono przywódczą rolę w niepodległościowej organizacji o charakterze zbrojnym i chęć obalenia przemocą ustroju komunistycznego panującego w PRL, Marek Marciniak i Emil Barchański oskarżeni o przynależność do organizacji o charakterze niepodległościowym.Wszyscy uczestnicy procesu Tomasza Sokolewicza byli torturowani, a Emil Barchański „zginął w niewyjaśnionych okolicznościach” tuż przed rozpoczęciem procesu.Wszyscy uczestnicy procesu Tomasza Sokolewicza dali szerokie świadectwo bestialskim torturom, którymi byli poddani. Zachował się bogaty materiał dowodowy świadczący o akcji propagandowej wymierzonej w dobre imię Tomasza Sokolewicza: liczne artykuły z prasy komunistycznej wymierzone w Federację Młodzieży Szkolnej, podziemne czasopismo „Uczeń Polski”, którego jawnym przedstawicielem był Tomasz Sokolewicz i samego Tomasza Sokolewicza. Poza materiałami jawnymi godzącymi w podziemie niepodległościowe zachował się tajny raport Prokuratora Generalnego PRL gen. Lucjana Czubińskiego instruujący prawników, jakie prawne możliwości ma PRL w walce z wrogami ludu. Podziemne czasopismo Tomasza Sokolewicza „Uczeń Polski” zostało tam wymienione, jako jeden z przykładów działalności antysocjalistycznej. W procesie wzięli udział biegli: ortopeda, psychiatra i chirurg, którzy przedstawili opinie potwierdzające zeznania Tomasza Sokolewicza. Sąd Apelacyjny w składzie: Zbigniew Kapiński, Marek Czecharowski i Ewa Gregajtys ani opinii biegłych, ani zgromadzonego materiału dowodowego nie wziął pod uwagę. Dwukrotnie w wyroku Sądu Apelacyjnego przewija się opinia dyrektora szkoły pana Witolda Kalińskiego. Witold Kaliński, członek PZPR i dyrektor liceum im. Mikołaja Reja przyjął usuniętych z innych szkół członków Federacji Młodzieży Szkolnej w tym Tomasza Sokolewicza w połowie września 1981, by po jego aresztowaniu w marcu 1982 natychmiast go ze szkoły wyrzucić. W związku z wprowadzeniem 13.12.1981 Stanu Wojennego zajęcia w szkołach nie odbywały się. Znajomość dyrektora Kalińskiego z Tomaszem Sokolewiczem jako uczniem liceum Reja, do której chodziło także kilkuset innych uczniów trwała więc ok. 70 dni. W tym czasie dyrektor Kaliński wyrobił sobie o Tomaszu Sokolewicz opinię, która jak celnie zauważa Sąd Apelacyjny (co za przypadek!), jest zbieżna z opinią administracji więziennej: „Tomasz Sokolewicz przed aresztowaniem uczył sie w LO, był uczniem III kl.(…) Osobnik nadpobudliwy „wojowniczo” nastawiony do „sbcji”, wygłasza sentencje, filozofuje, żąda przedstawienia przepisów, odmawia podpisania oświadczenia, popisuje się elokwencją.” Krótko mówiąc: osoba o słabej kondycji psychicznej. http://www.sokolewicz.eu/index.htm Wyrok Sądu omawia dalej moje marne postępy w nauce jako ucznia, zupełnie nic nie wspominając o niezłej maturze i bardzo dobrych wynikach na studiach. 27 lutego 2015 sędziowie Zbigniew Kapiński, Marek Czecharowski i Ewa Gregajtys uznali, że nie ma powodu, aby zajmować się torturami i ścigać katów podziemia niepodległościowego.(…) Emil Barchański 10 lutego 1982 roku, wraz z kolegami z opozycji, oblał farbą i podpalił pomnik Feliksa Dzierżyńskiego – symbol komunistycznej władzy. Niecałe cztery miesiące później jego ciało znaleziono na wysokości 500 kilometra Wisły. Dziś nikt chyba nie ma wątpliwości, że w takich okolicznościach trudno mówić o nieszczęśliwym wypadku.''
Cytować
-3 #5 Pieter 2018-09-17 16:21
Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej gminy, burmistrz Janeczek Zbigniew, naszej gminy Piwniczna. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki.
Cytować
+17 #6 Ad vocem 2018-09-17 22:34
Jezeli chodzi o zadłużenie gminy, to od Pana Janeczka wara, to były nie jego działania i zadłuzenie nadmierne legło o podstaw niższych nakładów na inwestycje. Pan Radny jest bardzo nie sprawiedliwy w niektórych aspektach. Jak sobie upatrzy ofiarę to nie daj Boże. Niezależnych Mieszkańców Wierchomli osądza od czci i wiary, że niby są pojeni obietnicami do ucha, że łżą jak najęci, ja bym tak nie potrafił.
Cytować
+36 #7 wal 2018-09-18 08:37
Za coś takiego powinien obecny rząd obciąć mu emeryturę,bo ma ja na pewno wyższą niż przeciętny nauczyciel , SB UB I innym obcięto a jemu nie,i to idzie z naszych podatków, a gdzie weryfikacja oświadczenia lustracyjnego przez nasze Państwo, komuchy nadal przy korycie
Cytować
+20 #8 yuio 2018-09-19 06:48
zgadzam się z wal, obciąć Kalińskiemu emeryturę i wywalić z rady bo sam ma na tyle tupet że nie zrezygnuje ,
Cytować
+12 #9 Wash&go 2018-09-24 22:38
Cytuję Krystyna Kulej:
NASUWA SIĘ ZATEM UWAGA jak do różnych celów może być wykorzystywany budynek szkolny ...materiał ten jest w internecie... KK..." 2 kwietnia 2015 dotarło do mnie pisemne uzasadnienie wyroku kończące trwające od 2009 postępowanie sądowe o odszkodowanie za tortury w Procesie Tomasza Sokolewicza. Proces Tomasza Sokolewicza odbywał się między marcem a czerwcem 1982 roku przed Sądem Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Uczestniczyli w nim: Tomasz Sokolewicz jako główny oskarżony, któremu zarzucono przywódczą rolę w niepodległościowej organizacji o charakterze zbrojnym i chęć obalenia przemocą ustroju komunistycznego panującego w PRL, Marek Marciniak i Emil Barchański oskarżeni o przynależność do organizacji o charakterze niepodległościowym.Wszyscy uczestnicy procesu Tomasza Sokolewicza byli torturowani, a Emil Barchański „zginął w niewyjaśnionych okolicznościach” tuż przed rozpoczęciem procesu.Wszyscy uczestnicy procesu Tomasza Sokolewicza dali szerokie świadectwo bestialskim torturom, którymi byli poddani. Zachował się bogaty materiał dowodowy świadczący o akcji propagandowej wymierzonej w dobre imię Tomasza Sokolewicza: liczne artykuły z prasy komunistycznej wymierzone w Federację Młodzieży Szkolnej, podziemne czasopismo „Uczeń Polski”, którego jawnym przedstawicielem był Tomasz Sokolewicz i samego Tomasza Sokolewicza. Poza materiałami jawnymi godzącymi w podziemie niepodległościowe zachował się tajny raport Prokuratora Generalnego PRL gen. Lucjana Czubińskiego instruujący prawników, jakie prawne możliwości ma PRL w walce z wrogami ludu. Podziemne czasopismo Tomasza Sokolewicza „Uczeń Polski” zostało tam wymienione, jako jeden z przykładów działalności antysocjalistycznej. W procesie wzięli udział biegli: ortopeda, psychiatra i chirurg, którzy przedstawili opinie potwierdzające zeznania Tomasza Sokolewicza. Sąd Apelacyjny w składzie: Zbigniew Kapiński, Marek Czecharowski i Ewa Gregajtys ani opinii biegłych, ani zgromadzonego materiału dowodowego nie wziął pod uwagę. Dwukrotnie w wyroku Sądu Apelacyjnego przewija się opinia dyrektora szkoły pana Witolda Kalińskiego. Witold Kaliński, członek PZPR i dyrektor liceum im. Mikołaja Reja przyjął usuniętych z innych szkół członków Federacji Młodzieży Szkolnej w tym Tomasza Sokolewicza w połowie września 1981, by po jego aresztowaniu w marcu 1982 natychmiast go ze szkoły wyrzucić. W związku z wprowadzeniem 13.12.1981 Stanu Wojennego zajęcia w szkołach nie odbywały się. Znajomość dyrektora Kalińskiego z Tomaszem Sokolewiczem jako uczniem liceum Reja, do której chodziło także kilkuset innych uczniów trwała więc ok. 70 dni. W tym czasie dyrektor Kaliński wyrobił sobie o Tomaszu Sokolewicz opinię, która jak celnie zauważa Sąd Apelacyjny (co za przypadek!), jest zbieżna z opinią administracji więziennej: „Tomasz Sokolewicz przed aresztowaniem uczył sie w LO, był uczniem III kl.(…) Osobnik nadpobudliwy „wojowniczo” nastawiony do „sbcji”, wygłasza sentencje, filozofuje, żąda przedstawienia przepisów, odmawia podpisania oświadczenia, popisuje się elokwencją.” Krótko mówiąc: osoba o słabej kondycji psychicznej. http://www.sokolewicz.eu/index.htm Wyrok Sądu omawia dalej moje marne postępy w nauce jako ucznia, zupełnie nic nie wspominając o niezłej maturze i bardzo dobrych wynikach na studiach. 27 lutego 2015 sędziowie Zbigniew Kapiński, Marek Czecharowski i Ewa Gregajtys uznali, że nie ma powodu, aby zajmować się torturami i ścigać katów podziemia niepodległościowego.(…) Emil Barchański 10 lutego 1982 roku, wraz z kolegami z opozycji, oblał farbą i podpalił pomnik Feliksa Dzierżyńskiego – symbol komunistycznej władzy. Niecałe cztery miesiące później jego ciało znaleziono na wysokości 500 kilometra Wisły. Dziś nikt chyba nie ma wątpliwości, że w takich okolicznościach trudno mówić o nieszczęśliwym wypadku.''
całą prawda!!!!!!!!!!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wybory 2018 r.

26 listopad 2018 4008 30
Edward Bogaczyk, poprzednik Zbigniewa Janeczka, pokonanego w ostatnich wyborach samorządowych przez Dariusza Chorużka, służy nowemu gospodarzowi Piwnicznej-Zdroju pełną pomocą. Gotów jest go w... Czytaj więcej
23 listopad 2018 4607 29
Od dziś Dariusz Chorużyk już oficjalnie objął urząd burmistrza Piwnicznej-Zdroju i złożył przed radnymi ślubowanie. W okolicznościowym wystąpieniu zapowiedział „przegrupowanie” w Urz... Czytaj więcej
23 listopad 2018 2927 8
Adam Musialski został radnym po starcie z list Dariusza Chorużyka nowo wybranego burmistrza i już od chwili, gdy znane były wyniki drugiej tury wyborów mówiło się, że ma duże szanse na to, b... Czytaj więcej
23 listopad 2018 3285 6
22 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbyła się I Sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023. Sesję rozpoczęła i pierwszą cz... Czytaj więcej
14 listopad 2018 7671 40
22 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej rady Piwnicznej-Zdroju. Rajcy złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego i zaprzysiężą nowego burmistrza a Dariusz Chorużyk nadal deklaruje,... Czytaj więcej
I Sesja Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju
13 listopad 2018 2420 0
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy, uprzejmie informujemy o pierwszej sesji Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju, którą zwołał Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu I. Czytaj więcej
31 październik 2018 4065 21
Postanowieniem z dnia 30.10.2018 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu I Wydział Cywilny oddalił wniosek Dariusza Chorużyka złożony przeciwko Zbigniewowi Janeczkowi i KWW Zbigniewa Janeczka w trybie w... Czytaj więcej
30 październik 2018 6761 71
Kandydaci w wyborach burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Zbigniew Janeczek oraz Dariusz Chorużyk zapraszają na debatę, która odbędzie się 2 listopada br. (piątek) o godzinie 18:00 w Miej... Czytaj więcej
26 październik 2018 8139 79
Jakie asy z rękawa wyciągnie przed drugą turą wyborów dotychczasowy burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek, który 4 listopada musi zmierzyć się z Dariuszem Chorużykiem? Czytaj więcej... Czytaj więcej
26 październik 2018 4730 36
W drugiej turze, która zadecyduje o tym, kto będzie rządził gminą Piwniczną-Zdrój przez najbliższe pięć lat zmierzą się obecny burmistrz Zbigniew Janeczek i Dariusz Chorużyk z KWW Dariusz... Czytaj więcej
25 październik 2018 2303 0
Drodzy Wyborcy! Bardzo dziękuję za głosowanie na moją osobę. Zebrałem dokładnie 1812 głosów (najwięcej) w całym okręgu wyborczym obejmującym Gminy Rytro, MiG Piwniczna - Zdrój, MiGU Musz... Czytaj więcej
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów
25 październik 2018 2796 0
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata Liczba % (w skali okręgu wyborczego) M... Czytaj więcej
Zaproszenie do wzięcia udział w debacie kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
25 październik 2018 3759 21
źródło i info: KWW Zbigniewa Janeczka fot.: Profil Facebook Zbigniew Janeczek Czytaj więcej
23 październik 2018 4761 35
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Piwnicznej. Serdecznie dziękuję Państwu za zaufanie i oddane na mnie 1066 głosów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Cieszę się, że mo... Czytaj więcej

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy