Przygotowanie służb do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w wakacje na Sądecczyźnie było tematem dzisiejszego (tzn. dnia. 16.05.2019 r.) posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczył w nim starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Przed wakacjami służby sprawdzą m.in. stan sanitarny, bazę noclegową i stołówki w ośrodkach, które przyjmą gości. Oceniły także stan kapielisk i basenów w regionie.

Ratownicy GOPR zapewnili, że są przygotowani do niesienia pomocy na szlakach turystycznych Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Na obszarze o powierzchni 2011 kilometrów kwadratowych łączna długość głównego szlaku beskidzkiego wynosi około 150 km.

Ratownicy WOPR będą dyżurować na akwenach wodnych. Formalnie jedynym zarejestrowanym kąpieliskiem jest Park Wodny "Stawy" w Starym Sączu, gdzie dyżur będzie pełniony do 15 września. Poza tym nad Jeziorem Rożnowskim do końca września funkcjonować będzie posterunek alarmowy. Siły WOPR to 71 wykwalifikowanych ratowników. Bezpieczeństwa nad wodą, niezależnie od nich, pilnować będzie 41 ratowników z Instytutu Ratownictwa Na Wodach Górskich i Powodziowych. Planują oni patrolowanie rzek Dunajec, Kamienica i Poprad. Dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem, w tym sześcioma poduszkowcami, mogącymi się poruszać zarówno po wodzie, jak i bagnach, piasku oraz trawie.

Przygotowane do wakacji są także służby medyczne. Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dysponuje 14 zastępami wyjazdowymi, w tym trzema specjalistycznymi i 11 podstawowymi. Większość karetek stanowią pojazdy z napędem na cztery koła. O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dbać będą także policjanci, strażnicy miejscy i graniczni oraz strażacy. Służby sanitarne zbadają warunki wypoczynku, a także wodę w basenach. Na terenie powiatu jest ich łącznie 25 (w tym cztery odkryte).

Spotkanie służb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie, było też okazją do uhonorowania Złotym Jabłkiem Sądeckim Stanisława Michalika – nadleśniczego Nadleśnictwa w Piwnicznej-Zdroju. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał je zasłużonemu leśnikowi w uznaniu zasług w rozwoju systemu bezpieczeństwa mieszkańców i turystów przebywających na Sądecczyźnie oraz dobrą współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego.

- Dziękuję wszystkim służbom za działania, które służą zapewnieniu nam oraz gościom, wypoczywającym na Sądecczyźnie bezpieczeństwa - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - A jest ono jedną z najważniejszych potrzeb człowieka według słynnego amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa.

źródło i fot.: Powiat Nowosądecki (szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze   

0 #1 MoniaD 2019-10-08 16:11
Rodacy jak w tym kraju ma byc dobrze jak wy w kolko wybieracie miedzy tyfusem, a cholera. Ida wybory a wy ciagle glosujecie na sondaze, a nie tak jak wam intuicja podpowiada. Sondaze sa naciagane, to zwykla socjotechnika. Zrozumcie, ze trzeba w koncu wywalic komuchow POPIS z sejmu i wtedy tu bedzie normalnie. Oni nie sluza naszemu krajowi - jedni pacholki Brukseli, drudzy pacholki USA. Im chodzi tylko i wylacznie o wladze. Zycie w splendorze i luksusach przez kolejne 4 lata na koszt podatnikow.

Zrozumcie, ze PIS nie daje wam 500+ z troski o was, czy o wasze dzieci. To jest zwykle kupowanie glosow i to jeszcze waszymi pieniedzmi. Tak placicie za to w podniesionych kolejnych podatkach i daninach. Zrozumcie ze dobrobyt buduje sie obnizajac podatki, a nie rozdajac pieniadze.

Ja chce zyc godnie ze swojej pensji, a nie dostawac jekies ochlapy od panstwa. Jest jedna partia ktora chce obnizac podatki, nie dawac, ale i tez nie zabierac, ale ja wam nie bede mowil na kogo glosowac. Powiem wam, na kogo nie glosowac - trzeba pogonic POPIS! I trzeba ruszyc sie z domu i isc na wybory. Nie patrzcie na sondaze. Namowcie cala rodzine i idzcie glosowac przeciwko POPIS. Te szkodniki niszcza Polske od ponad 2o lat pod roznymi nazwami. Biedy nie da sie zniesc ustawa tak jak to Kaczynski planuje poprzez podniesienie placy minimalnej. Niezbyt inteligentni juz sie ciesza, ze beda wiecej zarabiac, ale przeciez nie pomysla, ze np szef piekarni bedzie musial podniesc pensje piekarzom i chleb bedzie kosztowal 8zl. I tak samo w kazdej innej branzy. Dlaczego nie mozna podniesc skandalicznie niskiej kwoty wolnej od podatku, a wydaje sie miliardy na 500+ ? Dlaczego ta banda z Wiejskiej ma kwote wolna od podatku w wysokosci 30000 a my 10 razy mniej? To nie jest ani dobre prawo, ani sprawiedliwosc. Kopiujcie ten komentarz i wklejajcie na swoim facebook-u, twitterze i gdzie tylko sie da.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy