13 maja około godziny 22.01 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna, OSP Głębokie oraz OSP Kosarzyska zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju na ulicy Kazimierza Wielkiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się w jednym z pokoi na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego. Z informacji uzyskanych od domowników wynikało, że w mieszkaniu znajdowała się jedna osoba.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wprowadzili do środka budynku dwóch ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, którzy po wejściu na drugą kondygnację odnaleźli osobę poszkodowaną (kobieta) w pomieszczeniu objętym pożarem. Następnie ewakuowali ją na zewnątrz przekazując  pod opiekę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Odłączono zasilanie w energię elektryczną budynku oraz wprowadzono kolejnych strażaków do budynku wraz z linią gaśniczą w celu przeszukania wszystkich pomieszczeń. Dokonano weryfikacji stanu osób przebywających w budynku. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji  udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy  mężczyźnie. Pozostałe dwie osoby przebywające w obiekcie nie zgłaszały jakichkolwiek dolegliwości i nie wymagały działań medycznych. Oświetlono teren akcji, oddymiono pomieszczenia oraz wyrzucono na zewnątrz nadpalone elementy. Na miejsce dotarła  druga karetka, której załoga przejęła opiekę nad poszkodowanym mężczyzną. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Pomieszczenie w którym wystąpiło zagrożenie pożarowe jak również pomieszczenia sąsiadujące zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

>>> GALERIA FOTO <<<

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze   

+24 #1 30.0660 2019-05-15 11:18
Żal pani Chramęgowej to schorowana kobieta,wcześniej czy pózniej musiało do tego dojść,jeden z mieszkańców zrobił śmietnik z domu.Wyrazy współczucia.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy