Wiadomości z Miasta i Gminy Piwniczna-ZDRÓJ

Zamiar napisania tego listu już od dawna rodził się w moich myślach. W tym momencie chęć przekłada się na czyn.  Zapewne większość z Państwa zastanawiało się, dlaczego ten człowiek chce startować do wyborów na funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Piwnicznej – Zdroju. Kto to jest i co nam mieszkańcom może zaproponować? To, kim jestem to już sami Państwo wiecie. Aby każdy z Was mógł bliżej mnie poznać rozesłałem do każdego domu na terenie gminy informację o sobie, o programie i o osobach, które mi zawierzyły. Kandydaci na radnych z listy KWW Nova Piwniczna to jesteście Wy sami, mieszkańcy tej gminy. To właśnie oni w pierwszej kolejności są Państwa głosem w tych wyborach. To oni są gwarancją tego, aby program został zrealizowany. Osobiście uważam, że warto im zawierzyć. Znacie ich.

Z kolei program wyborczy, przesłany do Państwa nie jest obszerny, bo być nie może. Zawiera 11 punktów z krótkim wyjaśnieniem, co należy uczynić, aby go zrealizować. Jest on spójny. Każdy element stanowi integralną cześć całości, co stanowi gwarancję jego realizacji. Są to realne rzeczy do zrobienia. Potencjał leży w samych mieszkańcach. Trzeba tylko chcieć. Może w odróżnieniu od kontrkandydatów i ich komitetów nasz program jest innowacyjny, ale właśnie na takie pomysły są środki finansowe z UE.

Na temat mojej osoby to zapewne nasłuchaliście się Państwo różnych plotek i pomówień pod moim adresem. Podejdę do tego bardzo spokojnie i cierpliwie. Prawda zawsze się sama obroni. To tylko kampania wyborcza. Wracając do funkcji Burmistrza Piwnicznej - Zdrój historia pokazuje, że największy rozwój Miasta i Gminy następował w momentach, kiedy najwyższy urząd był piastowany przez osoby z poza mieszkańców. Można w tym miejscu wymienić kilka nazwisk. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko na przykładzie MiG Piwnicznej – Zdroju. Oczywiście nie jest to regułą. O sposobie zarządzania gminą decydują wyłącznie jej mieszkańcy.  Takie rozwiązanie – osoby z zewnątrz zostało mojej osobie zaproponowane. Podjąłem to wyzwanie. Czy uda się przekonać większość, czas pokaże.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim Wam mieszkańcom za zaangażowanie, za cierpliwość i okazanie życzliwości do zaprezentowania innego spojrzenia w przyszłość. Życzę Państwu trafnych wyborów i optymizmu. Namawiam również do wzięcia udziału w wyborach tak ważnych jak te, które nas dotykają, na co dzień.

Z poważaniem

          Wojciech Michalik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wirtualny Spacer Piwniczna

Komunikacja Piwniczna

Telewizja z serca regionu

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Imprezy - Ogłoszenia - Wydarzenia

Ogłoszenia i Reklamy